male+veľké logo.jpg male+veľké logo.jpg

Digitálna potlač vs. Sieťotlač

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt sieťotlač

Aká technológia je najvhodnejšia pre moje tričká?

V dnešnej dobe je množstvo možností ako si nechať potačiť tričká pre svoju firmu,alebo značku oblečenia,a tak isto tieto možnosti majú svoje vlastné charakteristiky. Priama tlač na textil (DTG) a sieťotlač patrí medzi najobľúbenejšie možností a rozhodne kvalitnejšie a efektnejšie než tradičné nažehlovačky. Poďme sa spolu pozrieť ktorá by teda bola pre Vás najvhodnejšia,v prvom rade sa pozrieme na výhody a nevýhody jednotlivých technológií.

Výhody a nevýhody

Ako sa robí sieťotlač?

Sieťotlač je proces, ktorý zahŕňa tlač farby cez sito tzv. šablónu na tkaniny. Očistená časť sita od fotoemulzie vytvára priestor kade prejde farba a vytvorí tak dizajn. Farba je tlačená cez sito, ťahaným so stierkou. Vzhľadom k tomu,že ťaháme farbu po site s farbou, tak farba sa pretláča cez očistenú časť sita na textil a vytvár nám tak potlač.Ale toto je veľmi zjednodušene popísaný celý proces,samotná sieťotlač je priam umelecká činnosť vyžadujúca si nesmiernu zručnosť,znalosť technológie a hlavne ja dostačujúce technické vybavenie bez ktorého nieje možné dosiahnuť požadované výsledky.

Čo by ste mali vedieť o sieťotlači:

Vzhľadom k technike sieťotlače, iba jedna farba môže byť aplikovaná v jednom momente. Z tohto dôvodu je množstvo farieb v tričku obmedzené, a každá vrstva vyžaduje viac času, pre vytvorenie ďalšej šablóny pre ďalšie sito, a nakoniec aj viac peňazí. Sieťotlač je dobrou voľbou pre jednoduché vzory, jedno-5farebné potlače, a keď budete robiť veľké množstvá tričiek rovnakého motívu.Samozrejme dá sa spraviť aj viac farieb,alebo plnofarebná CMYK potlač,ale to všetko sa odráža aj na cene trička.

SCREEN

Ako sa robí DTG (digitálna potlač na textil) ?

Digitálna tlač na tričká (DTG) je metóda, kedy tlačiareň priamo použije atrament na tričko s atramentovou technológiu. Ide o špeciálny druh tlačiarne, ktorá tlačí atrament priamo na odev v požadovanom dizajne. DTG používa špeciálne atramenty, ktoré sú absorbované do vlákien odevu.

Čo by ste mali vedieť o Digitálnej tlač na textil:

Vzhľadom k tomu, že tlačiareň DTG je rovnako presná ako  tlačiareň, budete môcť tlačiť obrázky v oveľa väčšom detaile ako sieťotlač, a nie ste obmedzení vo farbe. Vzhľadom k tomu, že tlačiareň môže vytlačiť ľubovoľný obrázok, prispôsobenie je jednoduché. Súvisiaci obrázok

Zaoberáme sa potlačom tričiek spomínanými technológiami. Ak si nie ste istí, aký spôsob tlače je to pravé pre Vás,napíšte nám. Dáme vám úprimné zhodnotenie a navrhneme najlepšie riešenie pre Vaše potreby.

Napíšte nám na skmarket@gmail.com

Potlač Flexom

Flex fólia

Potlač Flexom je jednou z najpoužívanejších tlačových metód. Flex potlač umožňuje potlačiť aj jednotlivé veľké písmená alebo čísla – napríklad na dresy a ponúka širokú škálu farieb. Výsledná potlač je mierne vystúpená z tkaniny, nakoľko dochádza k nalisovaniu fólie pri vysokej teplote a tlaku priamo na tričko alebo iný produkt. Flex fólie sú hladké, s lesklým alebo trblietavým efektom. Táto metóda je vhodná pre všetky jednoduchšie obrázky, zložené maximálne zo štyroch farieb bez tieňov a farebných prechodov, ako sú napríklad texty alebo logo firmy. 

Ako potlač Flexom funguje v praxi

Technika tlače Flex pozostáva z vyrezania motívu z tenkej fólie, ktorý sa potom presne umiestni na produkt a za pomoci vysokej teploty a tlaku je nalisovaný na textil.

Výhody potlače Flex

 • Vôbec nepresvitá
 • Sýte farby
 • Trvácnosť
 • Fólia je jemne elastická

Nevýhody potlače Flex

 • Nemožno potlačiť prechody a tiene

Potlač Flex – čo treba mať na pamäti

 • Príliš veľké motívy sa môžu pokrčiť po niekoľkých praniach
 • Odporúčame prať naruby

 

Potlač Flockom

Flock fólia

Vďaka vysokej kvalite a odolnosti potlače sa Flock tlač stala jednou z najobľúbenejších tlačiarenských metód. Základný princíp potlače fóliou Flock je rovnaký ako pri potlači fóliou Flex. Avšak, rozdiel medzi týmito dvomi tlačiarenskými metódami je ľahko viditeľný, hlavne vo výslednej potlači. Flock vytvára zamatový efekt ako na pohľad tak aj na dotyk. Potlač Flockom je vhodná pre logá, texty alebo motívy bez farebných prechodov a tieňov, zložených maximálne zo štyroch farieb.

Ako potlač Flockom funguje v praxi

Technika tlače Flock pozostáva z vyrezania motívu z trošku hrubšej fólie než je Flex, ktorý sa potom umiestni presne na produkt a za pomoci vysokej teploty a tlaku sa nalisuje na textil.

Výhody potlače Flock

 • Vôbec nepresvitá
 • Sýte farby
 • Trvácnosť
 • Zamatový dotyk

Nevýhody potlače Flock

 • Nemožno potlačiť prechody a tiene

Potlač Flock – čo treba mať na pamäti

 • Je vhodná hlavne pre väčšie motívy a produkty vyrobené z pevnejších látok (ako sú napríklad mikiny). Pretože fólia Flock je trošku hrubšia a nie je veľmi elastická, nie je príliš vhodná na nalisovanie veľkých motívov na produkty vyrobené z tenších látok (ako napríklad letné tričká / tielka). Kombinácia veľkého motívu z Flocku a tenkého trička nie je komfortná na nosenie.
 • Odporúčame prať naruby

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt FLOCK FLEX

 • Počet na stránku
 • 50

Obrázok do veľkosti 25 x 25 cm 1 FARBA

 • Katalógové číslo: 0000000003

0,96 EUR 0,80 EUR (Vaša cena bez DPH:)

Obrázok do veľkosti 5 x 10 cm 1 FARBA

 • Katalógové číslo: 0000000002

0,48 EUR 0,40 EUR (Vaša cena bez DPH:)

Obrázok do veľkosti 9 x 10 cm 1 FARBA

 • Katalógové číslo: 0000000001

0,60 EUR 0,50 EUR (Vaša cena bez DPH:)

Plnofarebná digitálna potlač do formátu A4

 • Katalógové číslo: 0000000004

1,44 EUR 1,20 EUR (Vaša cena bez DPH:)

Strana 1 z 1    Celkom 4 záznamov